De IJssel is weer wat schoner

Een schone IJssel.

 

1 november hebben 14 vrijwilligers vanaf de Molenbrug tot halverwege Het Onderdijks zwerfafval langs de uiterwaarden van de IJssel geraapt.

Het was prachtig weer met een mooi uitzicht op de Molenbrug en Kampen. We hadden er zin in. We hebben dit keer veel afval gevonden, omdat er door Rijkswaterstaat enkele stroken riet waren gemaaid. Het afval was zo beter te vinden. Onder andere hebben we een autowiel en oliedrums gevonden en veel plastic. Enkele dumpplaatsen van piepschuim zijn ook ontdekt. Er wordt onderzoek gedaan naar de herkomst van dit piepschuim, zodat we de bron kunnen aanpakken.

Vrijdag 4 november gaan we het gedeelte vanaf de Scheerensluis richting Kampen doen.

Het geheel van de organisatie gaat uit van IVN en is opgepakt door Kampen Schoon. Onze klimaatburgemeester Peter Adema heeft hierin een sturende rol en wij zijn hem bijzonder dankbaar!